Jdi na obsah Jdi na menu
 


Disconnexion - 5.otázek

24. 10. 2016

Už jen 6 dní zbývá do akce a my tu pro vás máme pokračování našeho malého seriálu "5 otázek pro..."

Tentokrát jsme vyzpovídali Disconnexion, kteří včera (v neděli) zahráli v pořadu Grundfunk na radiu Wave.

Zde je odkaz na fotoalbum s fotkami a 5 otázek na které převážně odpovídal Tomáš Svoboda - nekorunovaný mluvčí kapely

14567373_1311537312199181_1598880320724216992_o.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1. KDE JSTE SE POZNALI? VEDĚLI JSTE OD PRVNÍ CHVÍLE ŽE ZALOŽÍTE KAPELU?

Tomáš (kytara): Jsme všichni původem z Třebíče a to není velké město, takže většina muzikantů se mezi sebou zná. Např. s basákem spolu hrajeme v různých kapelách už asi 15 let. Disconnexion jsme založili v roce 2010 a my dva už jsme vlastně poslední z původní sestavy. Za tu dobu se v kapele vystřídalo několik lidí, zatím posledním přírůstkem je klávesák Víťa, kterej nahradil zakládajícího člena Honzu, ten odcestoval do Angoly zachraňovat tamní IT průmysl :)

2.JAKÁ JE VAŠE NEJOBLÍBENĚJŠÍ PÍSEŇ Z VAŠEHO REPERTOÁRU?

Tomáš (kytara): Vyloženě nejoblíbenější asi nemám. Většinou mě baví nějaká nová, kterejch ale poslední dobou bohužel moc nemáme, protože toho času na tvoření novejch songů teď moc nebylo. Půlka kapely bydlí v Praze, takže se nemáme možnost moc často vidět. Taky se třem členům včetně mě nedávno narodili mimina, který toho času spolknou docela dost :) Ale věříme, že se do budoucna situace ustálí a začneme zase pořádně makat na novejch věcech.

Káťa (zpěv): Nemám úplně nejoblíbenější, ale co se týče fanoušků tak je určitě COOL, miluju, když to zpívaj s náma :) Za mě osobně je to The Game (tam se tak jako v textu vždycky dost najdu:D ) a Reggae (ta je hodně pozitivní a napsala jsem jí já :)

3.JAKOU MUZIKU KROMĚ DISCONNEXION :) POSLOUCHÁTE VE SVÉM VOLNÉM ČASE?

Tomáš (kytara): Myslím, že to máme v kapele různě, holky např. mají nejradši Hanku Zagorovou, basák Fešáky, bubeník Mistřiňanku atd. :D Mě baví nejvíc "černá" muzika, ať už je to funky, r&b, blues nebo jazz, ale mám rád i jiné žánry. Z konkrétních interpretů jsou to funkový nebo disco klasiky jako Tower of Power, Earth Wind & Fire, Jamiroquai nebo Michael Jackson, z ostatních třeba Jamie Cullum, Prince nebo Toto. Jako kytarista nemůžu zapomenout Erica Claptona, Johna Mayera nebo George Bensona. Je toho hodně... Z toho, co jsem objevil nedávno, asi nejvíc poslouchám užásnýho pianistu Briana Culbertsona.

Káťa (zpěv): Z českých kapel určitě Buty, Monkey Bussiness, J.A.R,... Já třeba teď sjíždím Havelku :)

Móňa (vokál): Krom metalu se asi nebráním žádným hudebním žánrům. Ale už delší dobu u mě převládá punk rock, hrad core, ska vlna :)

4.CO SE VÁM VYBAVÍ KDYŽ SE ŘEKNE FUNKMASTERS? UŽ JSTE NĚKDY VYSTUPOVALI V PRAZE?

Tomáš (kytara): Já se přiznám, že jsem tuto akci neznal, ale už se na ni moc těším :) Jinak v Praze jsem hráli už mnohokrát, naposled myslím letos na festivalu United Islands.

5.MÁTE NĚJAKÝ VZKAZ PRO SVÉ PRAŽSKÉ FANOUŠKY?

Káťa (zpěv): Mít pražský fanoušky je určitě skvělý, ale myslím, že třebíčskejch naplavenin je tam taky dost :) každopádně vzkaz pro ně, nebojte se, že jedem z Moravy zase na pártošce za to umíme vzít :) a už k nám taky dorazili nějaký zvyky z velkoměst, na krávě se u nás v Třebíču už nejezdí a určitě když mají tu možnost, tak budem šíleně rádi, když dorazí a daj nám šanci si nás poslechnout a třeba si nás i natolik oblíbit, že tam budeme jezdit častěji :)

Móňa (zpěv): Vaše přítomnost na našich koncertech je pro nás tou nejlepší odměnou za to, co děláme. Moc nás to baví, choďte na koncerty a poslouchejte nás dál :) a ti co nás zatím neznají si k nám určitě nějak tu cestu najdou.

img_20161023_230613.jpg

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Disconnexion@Radio Wave