Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rozhovor s Dirty Dubsters

26. 1. 2011

Jedním z hlavních hostů  Funk Masters, která se koná tuto sobotu 29.1. v klubu Kostel jsou Dirty Dubsters.

Tito dva pánové pocházejí z irského Dublinu a poskytli nám exklusivní rozhovor.

Pokud budete mít tuto sobotu mezi 17-18 hodinou čas, určitě si nalaďte radio1 kde uslyšíte nejen Dirty Dubsters ale i Funkanomics, či BadboE naživo v rozhovoru před večerní Funk Masters

dirty.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Zdravím Dirty Dubsters. Čeští břatři a sestry Vás asi moc neznají, na začátek prosím představte sebe a svojí muziku.

 

DD: Ahoj, jsme DJ Obese a Jay Sharp a říkáme si Dirty Dubsters.  Naše hudba obsahuje elementy  reggae, funku, swingu, disca, valivé zlámané beaty a hlavně hodně basů!

 

Kdy a jak jsi se začal s produkováním vlstaní hudby?

 

DD: Poznali jsme se v jednom Dublinském klubu a rozhodli se, že rozjedeme klubovou noc pod názvem Break-Down. Oba jsme se tenkrát učili jak dělat svou vlastní hudbu, protože jsme chtěli produkovat tracky, které bychom mohli hrát v našich dj-setech.

Jay se pak odstěhoval do Sydney v Austrálii, takže jsme v produkci pokračovali odděleně. Když se pak květnu 2009  vrátil do Dublinu, vlítli jsme zase rovnou do studia.

 

Kdy Vám vyšel první oficiální release?

 

DD (Dj OBese) : Docela mi to trvalo, ale nechal jsem si tracky masterovat u stejnýho inženýra jako Johnny Pluse a tak se stalo, že Johnny slyšel mojí skladbu 'Ragga Thing' a vydal na jeho labelu Bulabeats.

 

Minulý rok jste vydali spoustu singlů a remixů. Kolik času trávíte ve studiu?

 

DD: Jsme tam zaleslí skoro každej den. Né nutně oba dva společně, ale pracujeme každý na různých nápadech a rozvíjíme je. Pak se jednou týdně sejdeme ve studiu a dokončujeme jednotlivé projekty společně, vyměňujeme si samply a nápady

 

Zdá se, že Nu-Funk a Ghettofunk je rok od roku oblíbenější. Čím myslíte, že to je? Jak to s touhle hudbou je v irsku?

 

DD: Pořád kolem sebe slyšíme slova jako nu-funk a ghettofunk, ale těch žánrů a sub-žánrů je strašně moc, takže lehce ztratíš přehled. Jo děláme funky brejky ale taky děláme hiphop, reggae, dancehall, break, drumandbass a někdy i house nebo dubstep, takže je to prostě jen jedna ze škatulek a my do ní nutně nemusíme patřit. My prostě děláme taneční hudbu ovlivněnou reggae a funkem.

V Dublinu nějaká výrazná nufunková scéna v podstatě neexistuje. Jo je tady pár djs (Matjazz, Fenster, Lex Woo, Johnny Pluse), který hrajou tuhle hudbu v barech a klubech a několik málo lidí se věnuje produkci, ale není tady v pravém slova smyslu "scéna" nebo alespoň klubová noc věnovaná stylům jako je nufunk/ghettobass. Naše noc Break-Down se ale  určitě věnuje i pomalejším funky brejkům stejně jako dalším podobným žánrům. Provozujeme taky label Breakdown Records, ale skoro všechnu produkci prodáváme v zahraničí.

 

Poslední dobou jsou média plná zpráv o pádu irské ekonomiky. Jak to vypadá s irskou klubovou scénou?

 

DD: Jo asi je teď o něco těžší dostat lidi na party ve větších počtech, protože jsou všichni mnohem opatrnější v utrácení peněz. Na druhou stranu se ale Irové hodně rádi baví a tancují, takže tady vždycky bude dostatečně velký trh pro kluby. Taky je ale pravda, že v současnosti jsou promotéři hodně opatrní ohledně toho, koho bookují na akce a kolik si řeknou za vstupné. Navíc se zdá, že je tady v Dublinu opravdu široká nabídka a tvrdá konkurence a velká jména  zde vystupují každý týden.

 

Irové jsou ve světovém měřítku druzí největší pijáci piva hned za Čechy. Co vy a alkohohol?

 

DD: No my teď při hraní používáme laptopy a Serato, takže to s pitím moc nepřeháníme. Tuhle roli přenecháme našemu kolegovi a irské jedničce v této disciplíně...Mr. Johnny Pluse:)

 

Vzkaz českým a slovenským party people?

 

DD: Děkujeme promotérům za pozvání

Slyšeli jsme hodně o české a slovenské klubové scéně a těšíme se až to uvidíme na vlastní oči.

Funk Masters Team děkuje dji Slavickovi za zprostředkování rozhovoru